Moda

Yeni Trend: Ton Sür Ton Stili

New York ve Londra moda haftalarında podyumlarda boy gösteren, renkli giymenin en risksiz yolu olarak nitelendirilen ‘ton sür ton’, bir diğer ifadeyle ‘ton üzerine ton’, aynı rengin aynı tonlarını kullanmak değil, aynı rengin farklı tonlarıyla kombinlerde ahengi yakalamaktır. Ahenk, sanırım ton sür ton için kullanılması gereken en doğru kelime olacaktır. Bir bütün olarak ahenk içinde kombinler yapmanın pek çok farklı yolu olabilir; ancak bu yazımda aslında yeni karşılaşmadığımız ve çok da yabancı olmadığımız ton sür ton trendiyle tek bir renk kullanarak yapılan uyumlu kombinlerden bahsedeceğim.

Ton Sür Ton’a İlk Adım

Yapmanız gereken ilk şey favori renginizi seçmek ve daha sonra o rengin farklı tonlarından oluşan parçaları kombininize dahil etmek. Kombininize ekleyeceğiniz parça sayısı tarzınıza ve yaratıcılığınıza göre azalıp artabilir. Sevdiğiniz rengi ister belli parçalarda ön plana çıkarın, isterseniz baştan aşağı o renk ile boyayın kombininizi.

Renksiz Misiniz?

Ton sür ton trendinin sade, şık ve gözü yormayan özelliği sizi yanıltmasın. Aynı rengin farklı tonlarını kullanarak yapılan kombinler, zıt renklerle eşleştirilen parçalardan oluşan kombinler kadar renkli, canlı ve stil sahibi olabilir.

 

Ton-on-ton son

Minimal Aksesuarlar Tercih Edin

Sakin ve sofistike görünümlerin püf noktası olan ton sür ton trendini sadece kıyafetlerinizde değil, çanta, ayakkabı, aksesuar ile şal ve eşarplarınıza da ekleyerek kombininizdeki ahengi biraz abartabilirsiniz; hiçbir sakıncası olmaz…? Ancak aksesuar seçiminde sizi uyarmam gerekiyor. Gösterişsiz ve minimal yapıda takılar seçerek hem ton sür ton trendinin sade ve uyumlu havasını yakalamış olacaksınız hem de aynı rengin farklı tonları ile renklendirdiğiniz parçaları ön plana çıkaracaksınız.

ton sür ton

Bugüne kadar denemediyseniz ve ton sür ton trendine siz de dahil olmak isterseniz ya da zaten stilinizde ton üzeri ton ahengini yansıtanlardansanız, genç, dinamik, yenilikçi tesettür giyim parçalarıyla sezonun hit renklerini eşleştiren Allday tasarımlarına bir göz atın derim.

Not: Hazır sıcak yaz güneşini bu kadar yakından hissediyorken ve dolabınızın bir yerinde unutmuş olduğunuz beyaz parçalarınız da varsa, yaz stilinize beyaz ve tonlarını eklemenin tam zamanı. Beyaz ve ekru birlikteliği bu mevsim için iyi bir ton sür ton seçimi olabilir…?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı