#GüncelModaTrend

Yeni Kapananlar Nasıl Giyinmelidir?

Yeni kapanmış olan yani tesettüre girmiş olan kadınlar doğal olarak kıyafetlerini de değiştirir. Eğer siz de yeni kapandıysanız muhtemelen yeni kıyafet bulma konusunda sorunlar yaşıyorsunuzdur. Tesettürünüz için yapabileceğiniz kombinleri biliyor musunuz?

Yazımızda yeni hayatınızda nasıl giyinmeniz gerektiğini, şal ve diğer kıyafetlerde nasıl seçimler yapabileceğinizi öğrenebileceksiniz. Almanız gerekenler listesinde nokta atışı yapmanız tekrar tekrar alışverişe çıkmanızı önleyecektir.

Yeni Kapananların Alışveriş Listesinde Neler Olmalıdır?

Yeni kapandıysanız gardırobunuzun büyük çoğunluğunu değiştirmelisiniz. Bu değişikliklerde doğru seçimler yapmanız hem sizi daha şık yapacak hem de harcayacağınız parayı düşürecektir. Alışveriş listenizde olması gerekenler olarak bone, iğne, tunik, şal, gömlek, etek ve pantolonları sayabiliriz. Almanız gereken ilk şey bir bone olmalıdır.

Bonenizi eşarbınızın bir parçası sayabilirsiniz. Bone sayesinde saçınızın görünmesini tamamen engelleyebilirsiniz. İkinci almanız gereken şeyse iğnedir. Eşarbınız, şalınız veya baş örtünüz için iğne kullanacağınızdan iğne almayı unutmayın. İğne sayesinde örtünüzün kaymasının önüne geçeceksiniz.

Almanız gereken bir diğer malzeme ise tuniktir. Rahat, bol ve uzun kollara sahip bir tunik hem vücudunuzu örtecek hem de rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Zaten tesettür denilince akla ilk gelen giyimlerin başında da tunik gelmektedir. Şal da almanız gerekenler listesinde bulunan bir diğer eşyadır.

Ancak şal alırken ilk kez kullanacağınız için kaymayan özellikte bir kumaşı olan şal almalısınız. Bu şalları sabit kumaşlı olarak arayınca bulabilirsiniz. Bu şallar kaymaz özellikte olduğu için kullanmaya alışıncaya kadar sizi oldukça rahatlatacaktır. Gardırobunuzda bulundurmanız gereken bir diğer eşyanız ise düz renklerde, özellikle de beyaz ve siyah renklerdeki gömlekleriniz olmalıdır.

Bu gömlekler her renk kıyafetinize uyum sağlarlar. Üst kombininiz tamam. Şimdi sıra alt kombinde. Bunun için de pantolon ya da kot etekleri tercih edebilirsiniz. Bu iki parça da sizin her ortamda şık görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca tüm bunların yanında bir ferace alarak da daha rahat ve kolay bir kombin yapabilirsiniz.

Tesettüre Yeni Girmiş Olanlara Şal Tavsiyeleri

Kaymaz özelliği olan şalları tercih etmeniz sizin başlangıçta oldukça yararınıza olacak. Ancak yine de şal konusu açılınca karşınıza birçok çeşitte şal çıkar. Bu nedenle diğer şallardan da bahsetmeliyiz. Bu şal çeşitleri Medine ipeğinden yapılan şallar, saf ipekten yapılan şallar, pratik olanlar, pamuktan imâl edilenler ve krep şallardan oluşur.

Tüm bu şal seçimlerinizde seçeceğiniz modelin kıyafetinize uygun olmasına özen göstermelisiniz. Bu nedenle birden fazla şal almanız her kıyafetinize uygun şalı hemen elinizin altında bulundurabilmeniz açısından iyi olacaktır. Şalda da eşarpta da başörtüsünde de teninizin rengine en uyumlu olan rengi seçmelisiniz.

Ayrıca şalınızı bağlarken de saçınızın modeline ve büyüklüğüne göre bir bağlama modeli seçmelisiniz. Saçınızın düzgün durmasının şalınızın da düzgün durmasını sağlayacağını da unutmamalısınız.

Şalınızı bağlarken iğne kullanıp kullanmamak ise size kalmış bir ayrıntı. Ancak yeni kapandı iseniz iğne veyahut mıknatıslardan yardım almalısınız. Yeni kapananlar için tavsiyemiz çok uğraştıran eşarp yerine şal kullanmaktır.

Yeni Kapananların Alışverişteki Tutumu İçin Tavsiyeler

Yeni kapandıysanız almanız gerekenlerin listesi dışına çıkmamanız alışverişinizin daha ucuza hallolmasını sağlayacaktır. Yaz aylarına yaklaşırken çıkacağınız alışverişlerde iç giyiminizdeki kıyafetleri daha ince alabilir ve üzerine daha kalın bir feraceyle kombini tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca alışverişlerinizde çok pahalıya kaçmak yerine başlangıçta daha uygun kıyafetler seçmelisiniz. Çünkü ilk seçimlerinizi beğenmeyebilir ve yenilerini almak isteyebilirsiniz. Bu nedenle ilk aşamada uygun fiyatlı ürünler almanız yeni yapacağınız alışverişlerde üzülmenizin önüne geçer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı