Moda

Tesettür Spor Giyim Kombinleri Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimde şıklığı ve uyumu yakalamanın yanında rahatlık da ön planda tutulmalıdır. Özellikle yaklaşan sıcak yaz aylarına göre kombinler oluşturulmalıdır. Tesettür giyim başlı başına şıklık getiren parçalarla doludur ancak tesettür spor giyim parçaları yeni sezon ürünleri ile göz doldurmaktadır. Bu durumda aklıllara gelen doğru kombinler nasıl olmalı sorusudur?

Tesettür spor giyimde kombinleri oluştururken mevsimine göre seçilmiş kumaş çeşitlerden mevsim koşullarına göre en uygunu seçilmelidir. Yani yaz ayları ve kış ayları için oluşturulan kombinlerin en keskin ayırıcı çizgisi kumaşların çeşitliliği ve özellliği olmalıdır.

Kombinleri yaparken spor ayakkabı renginin ve tarzının giyilen tesettür spor giyimine uygun olması şıklığın bütünlüğü açısından önemlidir. Spor kıyafetlerin klasik çizigen ayrılması kullanılan çanta ve giyilen ayakkabı ile olmaktadır. Özellikle kullanılan çantanın da büyük önemi vardır.

Tesettür Spor Giyim Kombinlerinde Genç Modeller

Oluşturulan kombinler arasında renklerin farklılığı ve her sezona göre değişim göstermesi genç tesettür spor giyim ürünleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Özellikle açık renkler ilkbahar va yaz aylarında çok tercih edilir. Açık renklerin mat hali özellikle genç kombinler için kullanılmaktadır.

Kış ayları için daha çok tunik altına giyilen kot pantolonlar ve ona göre uyumlu spor ayakkabı ile kombinler tamamlanır. Genç modellerin en belirleyici özellikleri arasında renklerin uyumu olabileceği gibi altına giyilen ayakkabının tarzı da oldukça önemlidir. Genç kombinler için uzun yeleklerin de 2019 yılı içinde kullanımı oldukça fazladır.

Tesettür Spor Giyim Kombinlerinde Ne tarz Ayakkabılar Tercih Edilmeli

Ayakkabı bir kombinin en güzel tamamlayıcı olan parçadır. Önemli olan tesettür spor giyim ürünlerinin ve kombinlerinin altına giyilecek olan ayakkabının renk uyumudur. Bu renk uyumu ile eşarplar ve şallar da aynı renk tonları ile uyumu yakalamaya yardımcı olacaktır.

Ayakkabıda şıklığın yanı sıra önemli olan bir diğer husus ayakların rahat etmesi ve konforlu bir ayakkabı tercih edilmesidir. Rahatlık ve şıklık aynı anda olabilmelidir.

Tesettür Spor Giyim Kombinleri İçin Pratik İpuçları

  • Kot türü parçalar mutlaka tesettür spor giyim kombinleri içinde olması gereken parçadır. Kot tunik ya da kot pantolon gibi. Son zamanlarda kot kumaştan üretilmiş kot uzun yelekler de tesettür giyimde vazgeçilmez bir yeri olmuştur. Yelekler özellikle yaz aylarında 2019 yılı için vazgeçilmeyen parçalar arasındadır.
  • Volanlı üretimi yapılmış elbiseler ya da tunikler tercih edildiğinde daha genç görünme şansı elde edilmiş olur. Volanlı modeller tesettür spor giyim için genç çizgilerde çalışılmış en iyi parçalardır.
  • Tesettür giyimin spor çizgisinde dikkat edilecek diğer bir ipucu da beden üzerine çalışılmış bol hatların olmasıdır. Vücudu tamamen sarmayan rahat hareket etmeye imkan tanıyan parçalar tercih edilmelidir.
  • Elbiseler alışılmışın dışında artık spor çizgiler üzerinde de üretilmektedir. Özellikle yaz ayları için terletmeyen kumaşlar üzerinde üretilmiş elbiseler tercih edilmelidir.

Tesettür Spor Giyim Kombinleri İçin 2019 Renkleri

Haki rengin hakim olduğu parçalar 2019 yılı için ön plana çıkmaktadır. Haki rengi elbiseler ve spor tarzı pantolanlar gri renkli şallar ile uyumlu hale getirilmektedir. Altına giyilecek beyaz spor ayakkabı ile şıklığı tamamlamak mümkün hale gelecektir.

Mavi rengin tesettür spor giyim ürünleri arasında kesinlikle vazgeçilmez bir yeri  vardır. Mavi rengi her tonu ile kesinlikle spor giyim ürünlerinde olmazsa olmazdır. Mavi rengin her tonu şallarda ve tuniklerde kullanılmaktadır. 2019 yılı içinde tercih edeceğiniz tüm tesettür spor giyim parçalarında mutlaka mavi renge yer vermeniz şıklığınız açısından önemli olacaktır.

Gold renklerde tesettür spor giyim ürünleri için en çok yakışan renkler arasındadır. Özellikle tuniklerde ve şallarda oldukça fazla kullanılan renkler arasındadır. 2019 yazının tesettür spor giyimde en çok karşımıza çıkan bu gold renkler ve mat renkler olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı