Moda

Tesettür Giyim Elbise Modası

Moda, hem kadın hem erkekler tarafından yakından takip edilmektedir. Dönemin modası ne ise insanlar artık ona göre giyinmektedir. Günümüzde tesettür giyim de modaya ayak uydurmaktadır ve bu doğrultuda, moda sektörünün başını çeken markalar oldukça güzel modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Tesettür giyimde en çok tercih edilen parçalardan birisi de elbiselerdir. Elbiseler şık görünmesinin yanı sıra kolay kombinlenmesi sebebi ile de oldukça fazla kullanılmaktadır.

Tesettür giyim elbise modası, moda sektörünün en canlı olduğu alanlardan birisidir. Kullanıcı sayısının artması ile birlikte, sektöre gösterilen önem de artmıştır. Bu sebeplerle, tesettür giyim elbise modelleri, birçok mağazada vitrinleri süslemektedir. Oldukça çeşitli elbise modelleri ile her kullanıcıya uygun ürünler bulunmaktadır.

Ünlü Tesettür Giyim Elbise Markaları

Tesettür giyim sektörü her geçen gün büyümektedir. Bu sebeple incelendiğinde, karşımıza birçok tesettür giyim elbise markası çıkmaktadır. Ancak bu markalar arasından kendisini sıyırıp, can alıcı niteliklerde, birbirinden güzel modeller sunan bazı markalar piyasaya hizmet sunmaktadır. Tesettür giyimde ses getiren markaların her sezona damgasını vuran modelleri bulunmaktadır. Saydığımız markalar tesettür giyiminde, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Bu markalar ile beraber sektörde oldukça başarılı ve kaliteli elbise üreten birçok marka mevcuttur.

Günlük Tesettür Giyim Elbise Modelleri

Günlük giyimde kullanılabilecek birçok elbise modeli bulunmaktadır. Günlük kullanım için uygun başlıca tesettür giyim elbise modelleri:

  • Nakışların ön planda olduğu elbiseler: Bu modeller, genellikle tek renk kumaş üzerine renkli nakış işlemeleri ile süslenmiştir. Renkli nakışları sayesinde elbiseleri birçok farklı renk eşarp, şal, çanta ayakkabı ile tamamlamak kolaylaşmaktadır. Ayrıca bu modeller hem spor hem klasik parçalarla kullanılabilmektedir.
  • Parlak taş işlemeli elbiseler: Parlak taşlar ile detaylandırılmış elbiseler, günlük giyiminde şıklığı ön planda tutmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Nakış işlemeli modellerde olduğu gibi genellikle düz kumaş kullanılan elbiselerde yaka ya da kol detaylarında taş süslemeleri kullanılır.
  • Canlı desenlerle tesettür elbiseler: Düz kumaşın yerini canlı desenlerin aldığı bu elbiselerin üzerinde iki ayrı renk bulunabildiği gibi onlarca rengin bir arada kullanıldığı modellerde mevcuttur. Günlük kullanım için en çok tercih edilen modeller arasındadır. Bu modelleri, seçilen renk yoğunluğuna ve renk çeşidine göre her mevsim kullanmak mümkündür.

Abiye Tesettür Giyim Elbise Modelleri

Geçmişte tesettür giyimde abiye bulmak biraz zorken, günümüzde oldukça çeşitli modeller bulunmaktadır. Öyle ki bazen abiyeler arasından tercih yapmak güçleşmektedir.  Bu modeller arasında en dikkat çeken abiyeler:

  • Payetler ile bezenmiş abiyeler: Payetler tesettür abiye elbise modellerinin bir kısmına uygulanırken tamamına da uygulanabilmektedir. Payetler özellikle kol, yaka ve bel detaylarına oldukça yakışmaktadır.
  • Pelerinli tesettür abiye modelleri: Şıklığına zarafet katmak isteyen kullanıcılar için yerinde bir seçim olmaktadır. Bu modellerde abiye elbiseye yekpare ya da sonradan çıkarılabilir pelerinler eklenmektedir. Eklenen pelerinler, elbise ile aynı ya da zıt renklerde olabilmektedir.
  • Prenses edası veren tafta kumaşlı abiyeler: Kalın yapısı ile bilinen tafta kumaşlar tesettür giyim elbise modellerine oldukça yakışmaktadır. Tafta kumaş, özellikle pileli abiye modellerini çok iyi taşımaktadır. Ayrıca kumaşın yapısı sebebiyle vücudu oldukça güzel sarmaktadır.
  • Uçuş uçuş şifon kumaşlı abiyeler: Hafifliği ve rahat kullanımı ile bilinen bu abiye çeşidi en çok tercih edilen modellerdendir. Her vücut yapısına uyum sağlayabilen kumaşı sayesinde her yaş için uygun bir modeldir.

Kombinli Tesettür Giyim Elbise Modelleri

Kombin yapma konusunda sorun yaşayan ya da tek tek uğraşmak istemeyen kullanıcılar tesettür giyim elbise kombinleri satan noktalar tercih edebilirler. Kombinli satış yapan satıcılar, pazarladıkları elbiseler için en doğru ayakkabı, eşarp, şal, çanta gibi ürünleri özenle seçerek kombin hazırlamaktadır. Bu noktalardan alışveriş yapmak hem zamandan tasarruf etme hem de elbiseleri en doğru şekilde kombinleme olanağı sağlanmış olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı