#GüncelModaTrend

Şal ve Eşarp Bağlama Şekilleri

Yeni kapananların en büyük dertlerinin başında eşarp ve şal bağlamak gelir. Siz de ayna karşısında dakikalarca şalınızı bağlamak için mi uğraşıyorsunuz? Yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Bir süre sonra alışacak olsanız dahi başlangıçta eşarbınızı veya şalınızı düzgün bir şekilde bağlamak size zulüm gibi gelebilir.

Ancak dediğimiz gibi alıştığınız zaman şal bağlamak size çocuk oyuncağı gibi gelecek. Öncelikle şal seçiminizi yaparken pamuklu yapıdakileri tercih etmeniz terlemenizi önleyecektir. Ayrıca pamuklu olanların yanında şifon ya da krep şalları da kullanabilirsiniz. Uzun boyda eşarp alırsanız boylarından faydalanarak daha fazla bağlama şekli elde edebilirsiniz.

Eşarp ya da şallarınızı tek omuz, bol olacak şekilde, çift kattan oluşacak biçimde bağlayabilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki eğer fazla daralan biriyseniz o zaman ince şallar kullanmanız önerilir.

Şal ve Eşarp Bağlama Yöntemleri Nedir?

Şal bağlamak için birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler arasından hangisini seçmeliyim derseniz bu size kalmış. Deneye deneye bir süre sonra sizin için en uygun olan şal bağlama şeklini elde edeceğinizden kuşkunuz olmasın. Şal bağlama şekillerine gelecek olursak öncelikle tek omuz olandan bahsedelim.

Bunun için şalınızı başınıza atın ve sonra da iki tarafını boğazınızın önüne getirerek bağlayın. Ardından kısa tarafını önünüze uzun tarafını ise sırtınızdan arkaya atın. Böylelikle oldukça modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ayrıca bu yöntem oldukça kullanışlı ve rahattır. Bir diğer teknikse bol şekilde bağlamaktır. Ancak burada yüz hattınıza dikkat etmelisiniz. Eğer uzun bir yüze sahipseniz ve yanaklarınız da biraz inceyse eşarp uçlarını üçgen bir şekilde bağlayın. Ancak yuvarlak bir yüzünüz ve daha dolgun bir yanağınız varsa eşarbı şal gibi bağlamalısınız. Bir diğer yöntem olan çift kat ise aslen Arap milletlerine ait bir örtü biçimidir.

Ancak son yıllarda ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntem hem oldukça rahat hem de omuz ve boynu tamamen kapatır. Ancak kullanılan şalın boyu da eni de uzun olmalıdır.

Son yöntemimiz ise ince şallar. İnce şal kullanarak hem sıcaklarda sıkılmazsınız hem de istediğiniz kadar dolayabildiğiniz için iğne kullanmak gibi ekstra emeklere gerek kalmaz. Bu yöntemle şalınızı tüm gün bozulmadan kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı