Yaşam

Ruhunu Dinlendir, Doğayı Hisset.

Bedenlerimizi dört duvar arasına , fikirlerimizi kafamızın içine hapsettiğimiz bir zamanda yaşıyoruz. Birçoğumuz bu rutin hayattan yakınıyor ve yine birçoğumuz kalıplara sıkıştırılmış kadın algısının dışına çıkmaktan korkuyor. Oysa özgürlük cesaretten doğar. Ruhlarınızı özgür bırakın.


Bazılarınız annesiniz , aynı zamanda mükemmel bir eş , bir hayat arkadaşı , bir çocuğun en büyük kahramanı… Küçücük hayatları büyük mucizelerle donatan çok güçlü kadınlarsınız. Gelecek nesile yön veren , doğru yolu gösteren birer modelsiniz aslında. Gücünüzün farkına varın.
Şu kısacık ömrümüzü asıl amaçlarımıza ulaşamadan tüketiyoruz. Çevremizdekilerin istekleri için binlerce parçaya bölünürken , kendimiz için vakit bulamıyoruz. Adeta kendimizi israf ediyoruz. Yakındığımız hayatın sorumluları biziz ve her şeyi değiştirmek yine bizim elimizde.
Bugün yeni bir gün. Güneş yeniden doğuyor ve hayat size dolu dolu yaşayabilmeniz için yeni bir şans veriyor. Bu fırsatı elinizin tersiyle itmeyin, anı yaşayın. Yaptıklarınızdan değil , yapamadıklarınızdan pişmanlık duyun. Önünüzdeki en büyük engel sizsiniz. Kırın zincirlerinizi. Bugün sizin miladınız olsun. Kendinizi keşfetmekle başlayın her şeye. Doğaya karışın. Ruhunuzu doğayla dinlendirin. Yağmurdan sonraki o toprak kokusunu içine çekmenin , kıyıya vuran dalga sesini dinlemenin verdiği huzuru verebilen çok az şey var şu dünyada. Kendinizi doğanın güzelliklerinden mahrum bırakmayın. Huzur belki de birkaç adım ötenizde.


Siz bu evrenin rehberlerisiniz. Çocuklarınıza doğayı en iyi şekilde tanıtın. Evlerin içine hapsolmuş küçük bedenler değil , doğaya karışıp huzur bulan , kendisini hisseden nesiller yetiştirin. Doğa yaratıcılığın kapısını açar , size enerji verir , günlük streslerden , şehir hayatının karmaşasından bir nebze olsun uzaklaşmanızı , kendinize ve başkalarına karşı daha nazik bireyler olmanızı sağlar. İnsanın kendisini tanıması için bir fırsattır doğaya karışmak. İnsanın kendisiyle baş başa kalmasıdır.
Yolunuz uzun. Kendinize ruhunuzu dinlendirecek küçük duraklar edinin. Gücünüzü toplayın ve yolunuza devam edin. Her gün kendinizi yeniliklerle donatın. Sınırların dışına çıkın. Çocuklarınızın mutlu annelere ihtiyacı var. Ailenizin , sevdiklerinizin , koskoca bir evrenin size ihtiyacı var. Topluma faydalı , güçlü kadınlara ihtiyacımız var. Bugün kendinizle yeniden tanışın , kendinize bir şans tanıyın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı