ModaTrendYaşam

Genç Yaş Tesettür Giyimi Nasıl Olur?

Son yıllarda tesettüre girme yaşı gitgide daha küçük yaşlara kadar iniyor. Bu da özellikle tesettür giyim mağazalarının sayısının artmasına ve çeşidin bollaşmasına neden oluyor. Hal böyle olunca da aralarından seçim yapmak daha zor hale gelmeye başladı diyebiliriz.

Sizin de tesettüre giren genç yaşta kızınız var ama kıyafet seçimi konusunda pek bilginiz yok mu? Ya da gençsiniz, tesettüre yeni girdiniz ama ne giyeceğinizi bilmiyor musunuz?

Öyleyse tam da aradığınız önerileri yazımızda bulabilirsiniz. Özellikle 16-20 yaşlarındaki gençler için piyasada birçok güzel tesettür kıyafeti bulunuyor. Artık her şehirde birçok mağaza tesettür kıyafetleri satıyor.

Ayrıca internet üzerinden de birçok tesettür kıyafeti bulabilirsiniz. Tesettür kıyafetleri de diğer kıyafetlere benzer fiyat aralıklarında satılmaktadır. Bu nedenle tesettüre girdiğiniz için ekstra bir masrafa gireceğinizi düşünmemelisiniz.

Küçük Yaş Grubu İçin En İdeal Tesettür Kıyafetleri Hangileridir?

Tesettüre girme yaşındaki ortalamadaki düşüş tekstil üreticilerini daha fazla çeşit sunma, gençlere uygun yeni ürünler üretme yoluna itiyor.

Özellikle 16 ya da 20 yaşlarındaysanız eskiden olduğu gibi yaşınızı büyük gösteren kıyafetlere yönelmek zorunda değilsiniz. Hem konfor hem de şıklığı bir arada bulabileceğiniz tesettürler ile yaşınıza uygun kapanabilirsiniz. Bu yaşlardaki genç kızlar için yaşlarına uygun elbise, pantolon ya da tunik giymek çok yakışacaktır.

Zaten artık genç yaşın verdiği enerjiyi kısıtlamayan yüzlerce farklı tesettür kıyafeti satılıyor. Gençler için onlara özgü ve onları daha özgür gösterecek kıyafetler bulunuyor.

Tesettüre gireceğim ama kıyafet bulamamaktan korkuyorum diyenlerdenseniz bunun için düşünmenize gerek yok. Artık her mevsime uygun, gençler için cıvıl cıvıl renklerde tesettür kombinleri satılıyor.

Genç Kapalılara Olduğundan Büyük Görünmemesi İçin Kıyafet Önerileri

Genç yaşta kapanan kızların daha çok kendi yaş grubuna uyan kıyafetler giymesi gerekir. Olması gerekenden daha uzun olan kıyafetler sizi büyük gösterir.

Ayrıca çok koyu renkler de sizin yaşınıza hitap etmeyecektir. Bu nedenle de koyu renkleri giymek yerine daha fazla renkli ya da yaşınızı yansıtan daha açık tonlu ferace ya da diğer kıyafetleri seçmelisiniz.

Ayrıca başörtüsü ya da şal veyahut eşarp seçimlerinizde de çok karanlık renkler yerine daha renkli seçim yapmalısınız. Ayrıca örtü ya da şal seçiminizin boyutunu da iyi ayarlamalısınız.

Saçınızın düzgün bir şekilde toplanmış olması örtünüzün başınızda çok büyük durmasının önüne geçer. Buna da dikkat ederseniz tam da yaşınıza uyan bir tesettüre girmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı