bakımGüzellikYaşam

Gece Bakımınızı Atlamayın

Aynaya baktığımızda cildimizi her zaman iyi görmek isteriz. Fakat bunu sağlamak pek de kolay olmayabiliyor. Yaşamımızda başımıza gelen her şey aslında cildimizi etkiliyor diyebiliriz. Aldığımız yaşlar her yıl yeni bir iz bırakarak veda ediyor. Yahut iş veya okul yaşamında, aile hayatında vs. Herhangi bir ortamda maruz kaldığımız stres, tempo, koşuşturma cildimize aynen yansıyor. Kimi zaman güzel görünmeyi amaçlayarak yaptığımız o makyajların kalıntıları cildimize en büyük zararı veren sebep oluyor.

Durum böyleyken cildimizi taze ve canlı tutmak için yapmamız gereken birtakım şeyler ortaya çıkıyor. Sabah uyandığınız andan itibaren gün boyunca her türlü toz, kir, kalıntı cildinizde birikiyor. Bunu önleyebilmek pek de zor değil aslına bakarsanız. Günlük rutin hale getireceğiniz gece bakım zamanınız sayesinde aynaya baktığınızda adeta bebek gibi bir cilde sahip olmanız mümkün.

Cildimizi temizlemek çok sıradan ve basit bir işlem gibi gözükmesine rağmen aslında en çok aksattığımız ama cilde en büyük faydayı sağlayan aşamadır. Cildinize işleyen tüm kirlerden arınmak için öncelikle cilt tipinize uygun bir temizleyici ve su ile bu aşamayı gerçekleştirmelisiniz. Sadece temizlemek yeterli değil tabi. Cildi nemli tutmak ve maskeler yaparak beslemek de oldukça önem arz ediyor. Cildinizin yumuşak bir hisse kavuşması ve oluşacak parlaklık ancak nemlendirme işlemini yapmanızla mümkün olacaktır. Hem cildinizi temizleyip siyah nokta ve sivilcelerden arınmanızı sağlayacak hem de nemlendirecek maskelerin sunduğu hayat kurtarıcı bu fırsatı cilt güzelliğiniz için kaçırmamanız gerekiyor. Bu sırada en hassas bölgelerden biri olan dudaklarınızı da nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Cildinizden bahsederken kafanızda oluşan yalnızca yüzünüz olmasın. Ellerinizde bu koşuşturmadan nasibini alıyor. Ellerinizin temiz tutulması ve özellikle nemlendirilmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Gece yatmadan uygulayacağınız bu nemlendirme aşaması cildinizin neme doymasını sağlayacaktır. Hayatınız boyunca size eşlik edecek olan cildinizin aynaya baktığınızda sizi memnun etmesinin yolu, ona iyi bakmanızdan geçiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı