bakımGüzellik

Doğum Lekelerinizi Giderecek Maske Tarifleri

Doğumlar kadınların vücudunda pek çok değişime sebep oluyor. Bu değişimlerden biri de bazı doğumlardan sonra annelerin cildinde oluşan lekelerdir. Genellikle yüz bölgesinde meydana gelen kahverengi lekeler ‘’hamilelik lekesi’’ olarak adlandırılır. Özellikle cildinizi güneşten korumak oldukça önemli bir husus. Hamilelik lekelerinden kurtulmak isteyenler için doğal tariflerden birkaçını sizlerle paylaşalım.

Oldukça Pratik Maydanoz Suyu Maskesi

Maydanozları kaynatıp elde ettiğiniz suyu limon suyu ile karıştırdıktan sonra hazırladığınız karışımı lekelerin olduğu bölgeye uygulayınız. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulamayı unutmayınız.

Güzel Kokulu Çilek Maskesi

Çilekleri çatal yardımıyla eziniz. Ezdiğiniz çilekleri bir çileğe bir kaşık limon suyu olacak şekilde karıştırınız. Daha sonra çilek maskenizi temizlediğiniz cildinize uygulayınız. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız.

Güllü Maske

Bir bardak suyu kaynatınız. Kaynayan suyun içerisine on yaprak doğal gül atınız. 5 dakika kadar güllerle kaynattıktan sonra bir kenarda bekletin ve 6-7 kaşık kadar kili, krem kıvamına gelene kadar güllü suyun içerisine eklemeye devam edin. Ardından bir çay kaşığı bal ekledikten sonra elde ettiğiniz maskeyi cildinize sürdükten sonra 15 dakika bekletip yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Lekeleri Temizleyeceğiniz Su Karışımı

1 yemek kaşığı karahindiba’yı  bir litre suyun içerisinde kaynatın. Kaynadıktan sonra süzüp elde ettiğiniz bu su ile günde iki veya üç defa cildinizi temizleyin.

Bu tarifler gibi doğal yöntemlerle evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler hamilelik lekelerinden kurtulmanız için faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı