#GüncelModaTrendYaşam

Doğru Pantolon Nasıl Seçilir?

Pantolon, hem kadın hem de erkeklerin gardıroplarının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Ancak şık bir görünüme sahip olmak için söz konusu pantolonların dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Vücut tipine uygun olmayan, kişinin üzerine çok küçük ya da çok büyük gelen pantolonlar ile şık bir görünüm oluşturabilmek ne yazık ki mümkün değildir. Özellikle modayı takip eden ve şık bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler vücut tiplerine en uygun pantolonu tercih etmek için dikkat edilmesi gereken noktaları iyi bilir ve pantolon seçimi yaparken bu noktaları göz önüne alırlar. Peki, bu noktalar nelerdir? Doğru pantolon nasıl seçilir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Vücut Tiplerine Göre Pantolon Seçimi

Pantolon seçiminde en önemli kriter, vücut tipidir. Birbirinden farklı özelliklere sahip pek çok vücut tipi olduğu düşünüldüğünde pantolon seçimi yaparken vücut tiplerinin ne denli öneme sahip olduğunu anlayabilmek mümkündür. Eğer siz de vücut tipinize göre pantolon seçimi yapmak ve şık bir görünüme sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki bilgileri inceleyebilir ve hayatınıza adapte edebilirsiniz.

Üçgen Vücut Tipi

Üçgen vücut; omuzların geniş, bel çevresinin ince olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip kişiler skinny model pantolonları tercih etmemelidir. Skinny model kişinin alt vücudunun çok daha ince gözükmesine neden olur. Bu doğrultuda üçgen vücut tipine sahip kişiler boru paça olarak ifade ettiğimiz pantolonları ve geniş bel çevresi bulunan pantolonları tercih edebilirler.

Ters Üçgen Vücut Tipi

Ters üçgen vücut tipi, kalçanın ve belin daha geniş olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip olan kişiler düz kesim ve bol pantolonlar tercih edebilirler. Ancak skinny model pantolonları da ara ara tercih edebilmeleri mümkündür.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Dikdörtgen vücut tipine sahip olan kişilerin tüm vücut bölümlerinin hemen hemen aynı ölçüde olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip olan kişiler dar paça ve yüksek bel pantolonları tercih etmelidir. Çünkü bu vücut tipi kişileri olduğundan daha kısa boylu gösterebilir. Dar paça ve yüksek bel pantolonlar ile kişinin daha uzun ve zarif görünmesine neden olur.

Oval Vücut Tipi

Oval vücut tipi omuzların ve bacakların dar karın bölgesinin ise daha geniş olduğu vücut tipidir. Bu doğrultuda oval vücut tipine sahip olan kişilerin bacak boyunu çok daha uzun göstermesi gerekmektedir. Bacak boyunu uzun göstermek için ise keten gibi üste yapışmayan bol pantolonlar tercih edilebilmektedir.

Kum Saati Vücut Tipi

Kum saati vücut tipi belki de pek çok kadının sahip olmak istediği bir vücut tipidir. Omuz, göğüs ve basen kısmının geniş bel kısmının ise ince olduğu bu vücut tipine sahip olan kişilerin ideal bir vücuda sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu kişiler, her pantolonu rahatlıkla tercih edebilirler. Havuç kesim, dar kesim, bol kesim, İspanyol paça, yüksek bel ve düşük bel gibi tüm pantolon tiplerini tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı